Máte dotazy ohledně chystaných akcí? Máte zájem o pronájem prostor?

Výstava fotografií Iva Malého

VÝSTAVA FOTOGRAFIÍ IVA MALÉHO

 

První dny po zahájení si výstavu přišlo prohlédnout asi 80 návštěvníků. V následujícím pondělí se však díky pokračující pandemii zavřely dveře všech společenských zařízení a nastala temná doba kultury. Proto jsme se rozhodli zprostředkovat Vám prohlídku fotografií alespoň tímto způsobem.

„Osudovosti“ – to je výstava černobílých fotografií Iva Malého a poezie Jany Melicharové. A proč „Osudovosti“?

Každý z nás se alespoň jednou toulal krajinou s cílem objevovat místa, o kterých si myslíme, že je ještě nikdo nikdy neobjevil. A najednou narazíme na pozůstatky domu, který tu už nestojí, na plot, který už nemá co chránit, na hrneček, kterému chybí dno nebo na jabloň, která roste sama uprostřed lesa. A právě ta jabloň nás nutí přemýšlet, proč roste zrovna tady. Kde jsou ti lidé, co ji tady zasadili, proč ovocné stromy živoří v lese a proč si je bere příroda zpátky? A právě o tom autoři výstavy přemýšleli.

Svoje objevy si Ivo Malý nenechal jen pro sebe a jednou vzal s sebou amatérskou autorku Janu Melicharovou. A tak vznikly veršované příběhy, ve kterých se autorka pokouší nalézt osud lidí, kteří tu právě ten strom uprostřed lesa kdysi dávno vysadili.

Je už jenom na vás, jestli se pokusíte tato místa prostřednictvím obou autorů nalézt.

 

Účast: odhadem 80 návštěvníků

 

Pořadatel: KULTURA Solnice s.r.o.

Zpět nahoru