Máte dotazy ohledně chystaných akcí? Máte zájem o pronájem prostor?

Solnické loučení s létem

Letošní, již 18. ročník populární akce byl po několika posledních letech pořádán pouze v režii Města Solnice bez podpory dalších sponzorů a partnerů.

Jediným bodem dopoledního programu byl charitativní Běh pro Pferdu – akce pořádaná na podporu organizace poskytující sociální služby dospělým lidem s mentálním postižením a duševním onemocněním. Na tratě dlouhé 2,5 a 5,5 kilometru vedoucí volnou přírodou a nedalekým lesem vyrazilo nečekaných 73 účastníků. Slosovaná startovní čísla pak čtyřiceti běžcům udělala radost v podobě drobných dárků věnovaných Zaměstnaneckou pojišťovnou Škoda a Městem Solnice. Výtěžek z této akce ve výši 7.140,00 Kč byl slavnostně předán ředitelce Pferdy z.s. při odpoledním programu. Pořádání této akce v příštích ročnících je víc jak jisté.

Odpolední program byl v první polovině věnován především dětem. Ty se mohly vydovádět na skákacích hradech, kolotoči, pobavit se při vystoupení kouzelníka a zvířátek na venkovním prostranství. Malí hasiči ukázkou požárního zásahu zaujali jak malé, tak i dospělé pozorovatele. Práce s proudnicí byla pro mnohé malé návštěvníky báječná událost. V hlavním sále společenského domu proběhla diskotéka s animáky doplněná aktivními hrami a soutěžemi. A pak se bleskurychle roznesla zpráva, že venku je pěna! Jako na povel se z budovy společenského domu vyřítil dav dětí, které již cestou odhazovaly boty a svršky (mámo, však to najdeš) a řítily se do hromady sněhobílé pěny, kterou jim připravili na travnatou plochu starší solničtí hasiči. Nadšení nebralo konce a počasí se předvádělo v tom nejlepším světle. Této atrakci mohla konkurovat pouze jediná akce – silový běh probíhající v prostoru koupaliště. Tuto akci připravili nadšenci ze Spartan Kids Training Group z Rychnova nad Kněžnou. Sestavili dráhu dlouhou asi 350 metrů plnou překážek, dovednostních úkolů a silových cvičení. Jak organizátoři, tak především účastníci byli z polovojenské akce nadšeni.

Program byl doplněn předvedením dvou vozů Škoda organizovaným firmou Matrix Lipovka, propagačním stánkem Zaměstnanecké pojišťovny Škoda a několika prodejními stánky.

Programem pro dospěláky bylo vystoupení hudebních country skupin Tomy z Opočna a Country band ze Skuhrova nad Bělou. Příjemné posezení, končící po deváté večerní hodině, umocnilo občerstvení zajištěné restaurací Společenského domu – vynikající grilovačka a vysoce kvalitní pivo dobrušského pivovaru Rampušák. 

Účast : průběžně asi 500 návštěvníků

Zpět nahoru